Zelený kabátik


Zelený kabátik Katharine-fashion is beautiful          Žena v tmavom outfite, kráčajúca v nákupnej uličke. Nevýrazná a nezaujímavá. Nevyniká, je ako ostatní. Ale aj tak sa mi zrak zastaví práve pri nej. Odetá je do džínsov, sivého topu a tmavého kabátu. V ruke drží čiernu kabelu a obuté ma čierne baleríny. Prečo sa na ňu pozerám, keď navonok nepôsobí nijako zvláštne? Je oblečená v celom značkovom.

         Sedím na lavičke a sledujem aj ostatných. Majú ruky plné tašiek so značkami renomovaných svetových dizajnérov, Prada, Gucci, Michael Kors, Escada. Nákupy jednej rodiny odhadujem na tisíce eur. Mapujem ich nákupné správanie a hodnotím ich štýl, neštýl. Klasikou, na ktorú spomínaná žena vsadila, určite nič nepokazila. Lenže mne čierna a jej príbuzné veľa nehovoria, dokonca ani strohé strihy, v ktorých bolo prevedené šatstvo tejto dámy. Nepochopiteľným sa pre mňa stáva aj to, že sa cena jedného takéhoto outfitu vyšplhá do výšok, z ktorých sa mi točí hlava. Ak už mám za niečo zaplatiť veľa peňazí, tak nech to aspoň (ako to hovorí moja kamarátka) špíva.

          Ako to vnímam ja s obmedzeným finančným rozpočtom? Snívam o krátkom kabáte romantického štýlu. Má veľké gombíky a je sýto zelenej farby, čiže nič zvláštne. Predstava je jasná, no realita zahmlená. Už dopredu viem, čo má čaká v obchodoch, ktoré zvyčajne navštevujem. Na jednej strane červená a čierna, na druhej strane béžová a sivá. Výnimočne vidím aj iné farby, ale nie, čo sa týka kabátikov. Nechcem tak veľa, len jeden kabát, o ktorom viem, že ho budem môcť skombinovať s väčšou časťou môjho šatníka. Lenže, čo vidím ďalej. Napríklad koženkové bundičky, ktoré keď si oblečiete, sedia divne a vyzeráte v nich ako strašiak na poli. Za to, aby vám ukradli váš šarm a ženskosť musíte zaplatiť 30 až 40 eur. Za takýto nezdar si podľa mňa pýtajú veľa. Béžový a tmavo červený trenčkot volá po kráse, ktorej sa mu od ich tvorcu vôbec nedostalo. Je tu cítiť absenciu dizajnu a nápaditého detailu. A tu je už drzosťou, keď si od vás vypýtajú 59 eur a viac. Čierny kabát neodsudzujem, mám ho aj ja. Veď je to základ, ktorý naozaj nesmie chýbať nikomu. Ale tiež nie je kabát ako kabát. Ten čierny musí byť z kvalitného materiálu, nadčasový, musí sedieť ako uliaty a najmä ho musíte dostať za výbornú cenu, ktorá vás nezruinuje. Hľadala som dlhšie, aj v obchodoch, do ktorých bežne nevstúpim ani ja a ani vy. Dostala som ho vo výpredaji za výrazne nízku cenu u menej známej slovenskej módnej návrhárky.

           Hodnotím ponuku obchodov, ktorá je viac menej všade rovnaká. Nudím sa a zároveň som zúfala. Svojho vytúženého kabátika sa asi nedočkám. Viem však, kde ho zaručene dostanem (aj keď len na malú chvíľku). Mala by som asi predsa zájsť tam, kde nakupuje pani v tmavom z úvodu tohto príspevku. Stačí, že vojdem do prvého obchodu a vidím zelené kabáty dvoch strihov. Jeden krajší ako druhý. Dotknem sa ich, pohladím svoje zmysly a vychutnám si ten skvelý pocit, kým ešte nevidím cenovky. Potom príde sklamanie, povzdychnutie, posledný pohľad a odchod preč!Zelený kabátik Katharine-fashion is beautiful

Zelený kabátik Katharine-fashion is beautiful

Zelený kabátik Katharine-fashion is beautiful

Zelený kabátik Katharine-fashion is beautiful

Zelený kabátik Katharine-fashion is beautiful

Zelený kabátik Katharine-fashion is beautiful

Zelený kabátik Katharine-fashion is beautiful

Mám na sebe:
Top Mango
Sukňa More & More, Fashion Outlet Parndorf
Kabelka Baťa
Topánky FootWork


Fashion is beautiful

Menovky: ,