Kabelky nami milované


Reed Krakoff
          Či ideme do práce, či do mesta, vždy ju máme so sebou. Sme na nej závislé. Pomáha nám nosiť všetky naše potrebné, ale aj nepotrebné veci. Nevieme sa bez nej zaobísť a je našou takmer každodennou záležitosťou. Reč je o kabelke. Je kožená, syntetická, látková, či plastová. Je taká, aké sme my.

        Tvar a materiál kabelky sa prispôsobuje módnym trendom a následne sa my prispôsobujeme kabelke. Každá z nás je však iná. Jedna má rada malé kabelky vo veľkosti XS až S, druhá preferuje kabelky vo veľkosti XXL. Čo sa týka rozmerov, raz sa hovorí, že je módna kabelka menších rozmerov, inokedy sa hlási na výslnie kabelka práve tých väčších. Najlepšie, ak móda diktuje, že dnes je IN kabelka akejkoľvek veľkosti. Kedysi sme kupovali len jednu, dve, obvykle čiernu a hnedú. Boli celoročné a my sme sa ich snažili zladiť ku všetkému. No dnes už máme možnosť kúpy aj tých sezónnych, a hlavne tých farebnejších.

          Kabelka, z ktorej sa už dávno vytratila módnosť, momentálne pôsobí naozaj smiešne. Zbavujeme sa tej, ktorá je už nemoderná, častým nosením opotrebovaná alebo nami obkukaná. Nemodernú, ak jej nič nie je, môžeme na istý čas odložiť a vrátiť sa k nej, ak bude príležitosť. Ale ak už vieme, že konkrétnu kabelku nebudeme nosiť teraz a ani potom, je zbytočné ju držať doma. Vytvorme si priestor pre ďalšiu, našu novú. 

          Kedy je kabelka nepekná, kedy pôsobí lacno? Jej krása nezávisí od jej trendovosti, ale skôr od niečoho iného. Môže za to materiál, ktorý až priveľmi pôsobí umelo. To sa väčšinou stáva pri tých koženkových. Preto vždy treba vyberať kabelku, ktorá má čo najbližšie ku koženému vzhľadu, ale nemusí byť vyslovene koženná. Tiež to môže byť dané jej nevhodným prešívaním, ktoré je napríklad krivé, a keď sa k tomu pridá ešte nesprávna farba (kombinácia farieb), máme na svete jej lacný vzhľad. Celkovo za jej nevkusným vzhľadom stojí jej nedomyslený dizajn.

          Nosíte kabelku do ruky, na ramene alebo zavesenú krížom cez vašu hornú časť tela? Hovorí sa, že správna dáma ju nenosí ležérne cez rameno, ale výhradne v ruke. Lenže, zoberme do úvahy známu kabelku od nemenej známej módnej návrhárky Coco Chanel. Práve ju kabelka v ruke omrzela, keďže chcela mať voľné ruky. Z tohto dôvodu predĺžila kabelke, dovtedy s krátkymi rúčkami, ich dĺžku. Tak  jej ostali ruky voľné a Coco si mohla s nimi robiť, čo chcela. A ako ste na tom vy s nosením kabeliek?

          Zaujímalo by ma, či podliehate módnym trendom aj v prípade kabeliek alebo máte v obľube kúsok, ktorému ostávate vždy verná? Je tá vaša dostatočne veľká a štýlová na pobehovanie po meste alebo je natoľko malá, že sa do nej zmestí akurát tak rúž, púder a mobil?

V závere som si pre vás pripravila mini prehliadku kabeliek, ktoré dúfam, budú sa vám páčiť. Nechajte si podráždiť vaše oči. :-)


Alexander McQueen

Fendi
 

Yves Saint Laurent

MICHAEL Michael Kors

Phillip Lim

Alexander McQueen

Chloe

Michael Kors

Mulberry

Miu Miu

Alexander Wang


Zdroj: 
www.net-a-porter.com

Fashion is beautiful

Menovky: