NAOZAJ IBA MNE?


Naozaj iba mne? Katharine-fashion is beautiful      Koľkokrát ste si povedali „Toto sa môže stať iba mne!“? Máte vozík plný nákupu, stojíte v dlhokánskej rade a odrazu zbadáte, že pokladňa vedľa ide rýchlejšie. S rozjasnenou tvárou a dychtivou túžbou v očiach, zapriete sa do svojho vozíka a cupitáte na vysokých podpätkoch smerom k nej. Lenže keď tam prídete, zbadáte na páse nechváľne známu tabuľku, „Pokladňa je uzavretá“!

      Radujete sa z nového televízora. Vychutnávate si ho pár mesiacov a bum, začne byť poruchový. Idete sa upokojiť tým, že si urobíte váš obľúbený čaj. Lenže aj vaša rýchlovarná kanvica sa rozhodla štrajkovať. Takže vám neostáva nič iné, len čakať, kedy vám odíde aj tretí elektrospotrebič. Ja sa však búrim a nechcem veriť sloganu, „Čo sa môže pokaziť, to sa pokazí.“.

      Ponáhľate sa do mesta. Hoci ste si privstali, nič nestíhate. Líčenie je vaším utrpením. Špirála sa vám pošmykne a výsledkom je čierna bodka na nose, či čierna šmuha pod okom. Nevadí, zhlboka sa nadýchnete a pokračujete ďalej. Z kapsičky si vytiahnete kontúrovaciu ceruzku a zistíte, že ju treba ostrúhať. Rýchlo vytiahnete strúhadlo a strúhate o sto šesť. Tak sa náhlite, až to vaše strúhadlo padne na zem a vy ste už na prášky. Poviete si, „ja to zvládnem“. Vezmete kefu, ktorá sa vám ale zamotá do vlasov. Čo príde ďalej, to už radšej nekomentujem.

      Po takýchto situáciách, pri ktorých si poviete túto vetu, radšej otočíte stranu, začnete deň odznova a to predtým jednoducho DELETNETE a uvoľníte priestor na vašom harddisku pre tie krajšie okamihy, no nie!? Dá sa to, len to chce vôľu, ten správny čas a množstvo iných faktorov. Ale často je to práve maličkosť, ktorá vás jednoducho povzbudí, nakopne a dodá druhý dych. Ukáže vám nový cieľ v daný deň, iný rozmer a ani sa nenazdáte a vy sa usmievate a ste nie späť, ale ďalej. :-)

     Nedávno, v jeden takýto deň, bola tou objavenou maličkosťou pohoda na Vajanského nábreží v Bratislave. Dunaj sa jemne pohrával s vlnami a nebol tak dravý ako inokedy. Príjemné a tak žiadúce slnečné lúče prestrkujúce sa cez dopoludňajší opar hriali celé zúčastňujúce sa publikum. A tá vzdialená tmavomodrá obloha niekde nad susedným Rakúskom by bola pre akéhokoľvek maliara – krajinkára zaručene inšpiráciou. Popritom by si užíval tú dokonalú atmosféru, v ktorej by sa sem tam striedali príjemne, pokoj rušiace lietajúce čajky, zvuk motora plaviacej sa lode a neodmysliteľné cvakanie fotoaparátov ázijských dobrodruhov, či nemecky hovoriacich turistov.

      No a ja sa cítim presne tak, ako som už dnes ani nedúfala. Skvele! Sedím na lavičke a všetko okolo pozorujem a vnímam, ako sa len dá. Niekedy je človek donútený aspoň nachvíľku spomaliť, sadnúť si a len tak sledovať veci okolo. Vtedy má možnosť uvidieť aj veci, ktoré bežne prehliada v uponáhľaných dňoch všedného života. Svet je natoľko krásny, do akej miery sme my ľudia všímaví.

Ahojte, vaša Katharine.Naozaj iba mne? Katharine-fashion is beautiful

Naozaj iba mne? Katharine-fashion is beautiful

Naozaj iba mne? Katharine-fashion is beautiful

Naozaj iba mne? Katharine-fashion is beautiful

Naozaj iba mne? Katharine-fashion is beautiful

Naozaj iba mne? Katharine-fashion is beautiful

Naozaj iba mne? Katharine-fashion is beautiful

Naozaj iba mne? Katharine-fashion is beautiful

Naozaj iba mne? Katharine-fashion is beautiful


Top: More & More, Fashion Outlet Parndorf
Sukňa: Tvorba mojej mamky
Bunda: Zara
Čižmy: MT Shoes
Kabelka: Baťa

Fashion is beautiful


Menovky: , ,