Skirt my beloved


Skirt my beloved Katharine-fashion is beautiful          V poslednom čase ste tu, u mňa na blogu, mali možnosť vidieť outfity pozostávajúce najmä zo sukní. Možno sa pýtate prečo a možno ste si to ani nevšimli. :-) Alebo si poviete, že o nič nejde? Ako pre koho! Pre mňa to znamená veľa.

        Je to totiž zámerné, ja sukne jednoducho zbožňujem. Lepšie povedané, zbláznila som sa do nich! Na druhej strane uznávam aj všetko nohavicové, džínsové a šortkové, ale sukňa je pre mňa poršátko v šatníku. :-)

        V súvislosti so sukňami si spomínam na jednu dávnu príhodu. Pani v dlhej sukni, pozostávajúcej z jemného materiálu, ktorú som videla na prechádzke si ladne vykračovala po chodníku. V tom jej silný vietor znenazdajky vyhodil ľahučkú sukňu priamo na tvár! Každá žena by sa okamžite pokúsila sukňu stiahnuť a od hanby by sa celá červenala. Ale toto bol asi odlišný prípad. Nič si z toho nerobila a kráčala flegmaticky ďalej ako by sa nič nestalo. No nebol tam ten prirodzený reflex vyjadrujúci prekvapenie, rozčarovanie alebo pochopenie danej situácie. Veľmi som sa pobavila, fakt to bola v tej chvíli show. Videla som viac než som chcela. :-) Ja by som už mávala rukami - nohami, len aby som tú sukňu mala dole a hlavne, aby som videla kam dávam nohy. Musím povedať, že sukňa vie byť niekedy poriadna potvorka. Možno sa budem opakovať, ale aj tu však platí, keď ju milujete, nie je čo riešiť. :-) 

          Podobne ako pri iných veciach, všetko má svoje pre aj proti a sukňa v tomto smere nevyčnieva z rady. U mňa má aj tak vždy palec hore! Pokiaľ ide o môj pohľad na „sukňovú tematiku“ uvádzam pár príkladov PRE a PROTI. Samozrejme, že sa s nimi nemusíte stotožňovať. Ak nesúhlasíte, môžete mi napísať pár ďalších postrehov na jej výhody, či nevýhody, ktoré rada uvítam.

PRE: 
 1. Zvýrazňuje ženskosť, 
 2. Hodí sa všade, 
 3. Zakryje správnym tvarom a strihom nedokonalosti postavy, 
 4. Nezaprie krásne nohy, 
 5. Upúta väčšiu pozornosť, pretože ju vidieť v súčasnosti menej ako napríklad omnoho častejšie nosené džínsy a je, myslím si, vzácnosťou v našich uliciach, 
 6. Pri vhodnom výbere je pohodlná a žena sa v nej necíti stiesnene, 
 7. Je praktická v teplejšom období, v zime outfit ochotne spestrí, 
 8. Rada sa predvádza vo farbách, vzoroch, tvaroch, strihoch a túži po publiku. 

PROTI: 
 1. Vietor sa jej rád vysmieva, 
 2. Pri krátkej dĺžke sa musí mať na pozore pred bulvárom, 
 3. Príliš úzka sa neznáša s veľkými krokmi a praská vo švíkoch, 
 4. Dlhá, siahajúca až pod členky, vás pri prehnanej dôvere, nevšímavosti a malému prišliapnutiu bez milosti pošle k zemi. 
         A rada na záver: Ak sa už predsa rozhodnete pre sukňu, dajte si poriadne záležať pri výbere vhodného typu na daný deň, na určitú príležitosť a pre konkrétnu postavu. Verte mi, tá pani nebola jediná, ktorej sa kedy sukňa zdvihla. :-)


       
Skirt my beloved Katharine-fashion is beautiful

Skirt my beloved Katharine-fashion is beautiful

Skirt my beloved Katharine-fashion is beautiful

Skirt my beloved Katharine-fashion is beautiful

Skirt my beloved Katharine-fashion is beautiful

Skirt my beloved Katharine-fashion is beautiful

Skirt my beloved Katharine-fashion is beautiful

Top: United Colors of Benetton
Sveter: S. Oliver
Sukňa: Tvorba mojej mamky
Kabát: Zara
Kabelka: BestBags
Rukavice: Nowy Targ, Poľsko
Topánky: Högl


Fashion is beautiful


Menovky: , ,