Where lies the elegance


Where lies the elegance Katharine-fashion is beautifulDnes má pojem elegantné ošatenie ešte väčší význam, než mal kedysi.

Vivienne Westwood, anglická módna návrhárka 

          Neviem presne, z ktorého roku sa tento výrok datuje, ale ja ho pojmem z pohľadu súčasnosti. Keď si predstavím dnešné slovenské slečny, dámy, ženy, tak veľa inšpirácie týkajúce sa elegantného oblečenia v slovenských uliciach nenachádzam. A čo vlastne rozumiem pod pojmom elegantné oblečenie? Je to niečo noblesné, čo ma očarí, čo si chcem obliecť a čo má ten správny šmrnc.

         Pri predstave elegantnej ženy však očakávam nielen šik odev, teda len elegantné oblečenie, ale aj ten dokonalý koktejl spočívajúci v jej správaní, v jej chôdzi a la pávica a v jej vystupovaní. Dá sa hovoriť o celkovom dojme z nej. Poznáte to, že ak na vás pôsobí niekto elegantne z pohľadu oblečenia, neznamená to ešte, že aj naozaj elegantný je. Stačí, že „otvorí ústa“ a vy hneď zistíte, či bol váš odhad správny alebo nie. Elegancia musí spĺňať všetky svoje znaky, ktoré som vymenovala a dokonca za každého počasia a v každej situácii. Myslím tým, že aj keď máte na sebe teplákovú súpravu, viete sa nosiť ako dáma. :-) Je to predsa o osobnosti človeka a jeho charizme. Rozlišujme eleganciu a "len" elegantné oblečenie. Dopĺňajú sa navzájom, ale to čo je z nich viac, je úplne jasné.

          Je to niečo, čo vyžaruje priamo z vášho vnútra. Elegancia teda nesúvisí iba s oblečením, nie je to nikdy len o oblečení! Ak však k tomu pridáte vkus, ktorý sa prejaví práve vo vašom odievaní sa, dosiahnete métu, ktorú vám môže každá závidieť. Nebudem kategorizovať, čo patrí do elegantného šatníka, lebo ako som už napísala, elegancia je o celkovom prejave človeka a ani tie najkrajšie šaty to nezmenia. 

        Keď sa vrátim opäť k nám Slovenkám a tentokrát už iba k štýlu ich obliekania, tvrdím, že sme málo elegantné. Je to vo väčšine prípadov dané nechuťou zo životnej situácie, v ktorej sa dnešné slovenské ženy nachádzajú. Práca, ktorá ich nebaví a rátanie každého eura v peňaženke sú jasným dôkazom toho, že žena nemôže myslieť na seba a svoj zovňajšok tak, ako by chcela, pretože nevládze a nemá na to chuť. Ostatné ženy zase často hľadajú svoj štýl, pričom vo väčšine prípadov preferujú športový a ležérny. Deficit elegantného oblečenia je tak skutočný. Skúste vyjadriť to, ako vnímate túto tému. Aký je váš postoj k elegantnej móde a čo považujete za eleganciu z celkového pohľadu?

      Tento článok som napísala na základe citátu od slávnej Vivienne, a preto vám prinášam jej aktuálnu kolekciu na jar/leto 2014. Môžete sami posúdiť, koľko elegantných prvkov sa nachádza v jej odevoch. Pokiaľ ide o zvolený make up jej modeliek, ten komentovať radšej nebudem. :-)

P.S.: Pamätajte si, elegantné oblečenie je určite správnym krokom, ale opäť len "doplnkom" k celkovej elegancii tej, ktorá si tento štýl osvojí. :-)

Vaša Katharine


Where lies the elegance Katharine-fashion is beautiful

Where lies the elegance Katharine-fashion is beautiful

Where lies the elegance Katharine-fashion is beautiful

Where lies the elegance Katharine-fashion is beautiful

Where lies the elegance Katharine-fashion is beautiful

Where lies the elegance Katharine-fashion is beautiful

Where lies the elegance Katharine-fashion is beautiful


Všetky obrázky v príspevku sú z zdroja:
www.elleuk.com
Viac na: 
www.viviennewestwood.co.uk
Fashion is beautiful

Menovky: ,