Change can be positive


Change can be positive Katharine-fashion is beautiful          Minule, v outletovom nákupnom centre v Parndorfe, som si opäť uvedomila nákupné správanie sa väčšiny z nás - Slovákov. Z pozorovania je zreteľne badať, že sa radi obliekame hlavne do športového, pričom cítiť deficit toho zaujímavého, chic oblečenia. Neviem, či je to dané tým, že máme ako národ silného športového ducha (najmä toho pasívneho, keďže klesá počet detí, ktoré sa venujú športu) alebo nepríjemným stresom, ktorý každodenne zažívame najmä v zamestnaní (veľa práce za málo muziky).

       Výsledkom týchto dvoch vzorových prípadov je možno túžba po pohodlí, ktoré veľmi dobre charakterizuje práve už spomínané športové oblečenie. Kúpiť si tenisky, siahnuť po tielku s výrazným logom, ktorý vyjadruje príslušnosť ku konkrétnej športovej značke, či vziať si radšej športovú bundu s kapucňou, je pre nás asi jednoduchšou cestou. V tomto prípade žiaľ nevynikáme kreativitou a stavíme skôr na istotu.

         Takže, ak príde výplatný termín, utekáme prevažne do športových obchodov ako sú Adidas, Nike, či Puma. Ale prečo nevyskúšať aj niečo iné, novú módnu značku a trendovosť, ktorá prinajmenšom osvieži náš všedný štýl. Podľa mňa by sme mali poznať aj iné obchody s módou ako tie, ktoré neustále navštevujeme. Takisto sa treba zbaviť tej čisto športovej uniformity, ktorá medzi nami prevláda a vyskúšať iný štýl.

          Často sa stáva, že prechádzam okolo obchodu, ktorého značku vôbec nepoznám. Väčšinou je to dané tým, že táto značka ešte nikdy nebola predstavená v našom blízkom okolí. Objavujem s radosťou to, čo je nové a nepoznané. Neodradí ma ani výklad, ktorý priláka moju pozornosť svojimi kúskami, ktorých cena mi nemusí byť po vôli. Preto radšej vstúpim a možno ma niečo osloví a milo prekvapí. :-) Inak povedané, dám tomu šancu! Už som to spomínala, ale musím zopakovať, že pomer kvalita, cena a popritom štýlovosť sú pre mňa najrozhodujúcejšie pri výbere. Ak mi to ten novo objavený obchod, či módna značka dá, ochotne sa stávam ich láskavou zákazníčkou. Je výborné, ak skúsime niečo nové a ešte lepšie je, ak sa na určitý čas zriekneme svojej "joggingovej súpravy", ktorá je tak tuctová. Tú si vezmime, keď ideme behať, na prechádzku do prírody, ale nie predsa do zamestnania, či do mesta!

           Ani dnes sa to nemôže zase nezaobísť bez môjho outfitu. Na obrázkoch sa vám predstavujem v novom kabátovom úlovku z MORE & MORE, Fashion Outlet Villaggio Parndorf, ktorý mi urobil hneď dvojitú radosť. Kúpila som ho mamke, pretože si to zaslúži za tie krásne sukne, ktorými ma tak často "rozmaznáva". A tá druhá radosť je, že mi ho veľmi rada a ochotne požičala a dúfam, že aj bude požičiavať. :-) No uznajte, nie je pekný?


Change can be positive Katharine-fashion is beautiful

Change can be positive_Katharine-fashion is beautiful_Hnedá sukňa_Farebný top_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

Change can be positive Katharine-fashion is beautiful

Change can be positive Katharine-fashion is beautiful

Change can be positive Katharine-fashion is beautiful

Top: More & More, Fashion Outlet Parndorf
Sukňa: Tvorba mojej mamky
Kabát: More & More, Fashion Outlet Parndorf
Topánky: Vasetopanky
Slnečné okuliare: Prada


Fashion is beautiful

Menovky: , , , ,