Your opinion has the greatest value


Your opinion has the greatest value Katharine-fashion is beautiful       Chcela by som sa s vami podeliť o skúsenosti, ktoré som získala pri hľadaní vhodnej nehnuteľnosti. Väčšinu z vás to tiež čaká, pretože sa budete chcieť niekde usadiť, prípadne bývať na určitom mieste aspoň nejaký ten čas. My s priateľom by sme radi išli bývať do väčšieho, ale chcieť nestačí! 

           Predstavte si, že dospejete k tomu dňu, kedy sa rozhodnete a poviete si, "Teraz je ten správny čas" a rozhodnete sa svoje peniaze investovať do nehnuteľnosti. Vo veľkom očakávaní potom browsujete na realitných stránkach a následne si dohodnete stretnutia s maklérmi. Z vlastnej skúsenosti viem, pokiaľ máte konkrétne očakávania, schválne nepíšem veľké očakávania, budete väčšinou sklamaní. Prečo? Stretnutie s bežnými maklérmi totiž neposkytne takmer žiadnu pridanú hodnotu, o ktorú nám predsa ide. Príkladov je viacej. Ak hovorím za seba, som detailistka a ak sa o niečo zaujímam, zistím si o tom čo najviac a hlavne tomu rozumiem. Často sa však stretávam práve s takými maklérmi, ktorí vedia o danej nehnuteľnosti oveľa menej ako ja. Dokonca ani nevedia rýchlo reagovať na vlastnú ponuku svojich inzerovaných nehnuteľností. Predchádza tomu to, že maklérovi poskytnete telefonicky prvotné informácie o vašich základných požiadavkách ako sú: 
  1. Byt musí byť na minimálne treťom alebo vyššom poschodí.
  2. Musí byť slnečný.
  3. Musí mať balkón, lodžiu alebo terasu.
  4. Poprosím s výhľadom na les.
  5. Nech je kuchyňa oddelená od obývačky, alebo sa dá oddeliť, atď.
  6. A samozrejme ďalšou požiadavkou je, aby nám bolo ukázaných viac bytov pre porovnanie. 

Často vám však pri osobnom stretnutí ponúkne diametrálne odlišné možnosti, ktoré s tými vašimi nemajú veľa spoločného.

         Keď som prišla na stretnutie, maklér ešte čakal na manažérku projektu a až potom začali s "prezentáciou". Tá spočívala v tom, že začali len hľadať, či nám vôbec vedia niečo ponúknuť na základe našich základných kritérií. Pripomínam, že mali deň na prípravu a robia s tým stále, čiže to musia poznať už naspamäť. Po desiatich minútach dospeli k tomu, že majú pre nás na výber jeden byt. Výber jedného z jedného je za predraženú nehnuteľnosť veľmi nedostatočný. Čo myslíte? Tak sme to išli teda pozrieť. Prezentácia holobytu spočívala v tom, že nám ukázali, kde sú ktoré miestnosti, povedali nám aká je výmera bytu a bodka. Povedzte mi, nechcete robiť niekto realitného makléra? Som presvedčená, že by ste to zvládli lepšie! Ja by som ako maklérka, ktorá chce predať a poradiť klientovi, vedela o danej nehnuteľnosti všetko a to od materiálov, z ktorých je postavená, cez dispozičné a názorné riešenia interiéru pomocou vhodného dizajnérskeho programu až po obrovskú vôľu nájsť a odprezentovať všetky možnosti (výhody), ktoré daná nehnuteľnosť ponúka. Taktiež by som bola ochotná a predovšetkým iniciatívna navrhnúť aj obhliadku iných nehnuteľností, prípadne v iných lokalitách, ktoré by boli k dispozícii. 

          Smutné je na tom všetkom to, ako som spomínala v úvode tohto príspevku, že ak už sa konečne odhodláte "ísť do toho" a naozaj chcete kúpiť nehnuteľnosť, zistíte, že pri neprofesionalite maklérov (jasné, že nehádžem všetkých do jedného vreca) hrozí to, že kúpite mačku vo vreci!!! Preto sa držte pravidiel a to: 
  1. Verte vlastnému úsudku.
  2. Zistite si o nehnuteľnosti najviac práve vy.
  3. Preverte si to všetko pri stretnutí s viacerými maklérmi alebo si radšej objednajte služby profesionálneho makléra s bohatými referenciami, ktorý si dá na tom oveľa viac záležať.

         A ak riešite otázku, čo si obliecť na samotnú obhliadku nehnuteľnosti, tak vám poviem iba toľko, je to len a len na vás, choďte pokojne aj v župane. :-) Dnes sa vám prezentujem vo veľmi pozitívne ladenom outfite oslavujúceho prvé jarné dni toho roka. :-)Your opinion has the greatest value Katharine-fashion is beautiful

Your opinion has the greatest value Katharine-fashion is beautiful

Your opinion has the greatest value Katharine-fashion is beautiful

Your opinion has the greatest value Katharine-fashion is beautiful

Your opinion has the greatest value Katharine-fashion is beautiful

Your opinion has the greatest value Katharine-fashion is beautiful

Your opinion has the greatest value Katharine-fashion is beautiful

Your opinion has the greatest value Katharine-fashion is beautiful


Top: Camaieu
Vesta: More & More, Fashion Outlet Parndorf
Nohavice: More & More, Fashion Outlet Parndorf
Kabelka: Kúpené v Ríme
Topánky: FootWork

Fashion is beautiful

Menovky: , ,