Smile revealed :-)


Smile revealed :-) Katharine-fashion is beautiful          Už niekoľkokrát ste sa ma pýtali, ako je možné, že sa na fotkách stále usmievam alebo inak povedané, ako je možné, že mám stále dobrú náladu. Raz som to vysvetlila vetou, že pri toľkých farbách, ktoré nosím sa ani nedá byť zamračená. Ale ja viem, že ako vysvetlenie to určite nestačí. Viem aj to, že nájsť liek na dobrú náladu by chcel nájsť asi každý, no a ja nie som žiadna výnimka.

        Nepoznám tajný alebo nenájdený elixír, pokúšam sa však vnímať veci okolo nás a byť múdrejšia, ísť cestou kompromisov a predovšetkým formou empatie pochopiť to, prečo ľudia vidia a chápu veci tak a tak. Je to zložité a možno príliš jednoduché na to, aby sme to poznali okamžite. Tak ako z vás nespraví skvelého fotografa tisíc návodov a kníh, rovnako ani tzv. "IBA polemizovanie" nevyrieši záhadu dobrej nálady. Fotograf sa stáva lepším, ak fotí, fotí a zase len fotí. A tá dobrá nálada tkvie v stretávaní sa s ľuďmi a v hľadaní vzájomného pochopenia. Milujem, ak sa ľudia usmievajú a sú šťastní a som rada, ak som tiež toho súčasťou. 

          Uvediem príklad spred pár dní, kedy som opäť pochopila, že človeka nemožno odsudzovať, ale radšej tolerovať a prijať. Pán inštalatér nám robil úpravu v bytovej stúpačke. Už od samého začiatku bol akýsi podráždený, dokonca aj používal vulgarizmy pri svojej práci. Nechýbalo veľa a už by som mu povedala, že by sa mohol mierniť a správať sa slušne, no nespravila som to. Keď prácu dokončil, začala som sa ho pýtať na nejaké záležitosti ohľadom jeho práce, údržby a zaujímavosti. Viete, ako dobre sa s ním rozprávalo? Bol milý, ochotný a ústretový. Ešte mi aj poradil ďalšie plusy a mínusy. Jednoducho som mala pocit, že to je úplne iný človek. Rozlúčili sme sa a ja som mala skvelý pocit, že je všetko v poriadku a práca sa podarila. Mala som aj akýsi pocit zadosťučinenia, že som riešila situáciu pochopením a nie negatívnou konfrontáciou. Ako som už dávnejšie zistila, tak som si aj v tomto prípade overila to, že ľudia dokážu mať svoje slabšie chvíľky, ktoré ich absolútne necharakterizujú. Ak by som toho inštalatéra vyzvala, aby sa začal správať slušnejšie, prípadne by som mu priamo a netaktne povedala, že je nevychovaný, tak by to určite situácii neprospelo a priestor pre úsmev by bol tak stratený. Preto chcem povedať, že aj ty "Danka alebo Janka", ktoré ste sa kvôli svojim chvíľkovým zlyhaniam odcudzili od nášho priateľstva, môžete to kedykoľvek zmeniť a vrátiť späť, spať do priateľstva. Malé nedorozumenia alebo škriepky nikdy nezmenia to, čo si o vás myslím a to je, že ste veľmi fajn, a že mi veľmi chýbate. 

          Takže tak! Opäť trošku zamyslenia sa a dúfam, že so širším pohľadom na tieto skryté veci okolo nás.

Vaša Katharine :-)


Smile revealed :-) Katharine-fashion is beautiful

Smile revealed :-) Katharine-fashion is beautiful

Smile revealed :-) Katharine-fashion is beautiful

Smile revealed :-) Katharine-fashion is beautiful

Smile revealed :-) Katharine-fashion is beautiful


Smile revealed :-) Katharine-fashion is beautiful
 
Smile revealed :-) Katharine-fashion is beautiful


Top: Reserved
Sako: More & More, Fashion Outlet Parndorf
Džínsy: Mango
Topánky: www.vasetopanky.sk
Kabelka: Parfois

Fashion is beautiful

Menovky: , , , ,