How to wear poncho


How to wear poncho_Katharine-fashion is beautiful_Pončo_Šaty_Katarína Jakubčová_Fashion blogger          Keď som už skôr zachytila, že módne trendy oblečenie na jeseň je zaručene pončo, veľmi som sa potešila. Spomenula som si na to od mamky, ktorá tak naliehala na ocka, aby jej pred viac ako 10 rokmi priniesol pončo priamo z Mexika. Požiadavka bola jasná, nechcela tie ich kikiriki farby, ale niečo decentné, čo bude môcť nosiť do zamestnania.

        Mamka sa dočkala bordovo-krémovo-čierneho ponča, na nosenie ktorého bohužiaľ aj tak nikdy nenašla odvahu. Minule, keď som bola doma, jednou z prvých vecí bolo, že som utekala do izby a po toľkých rokoch som toto krásne pončo vytiahla zo skrine von. Hneď som si ho prehodila cez seba a začala som pózovať pred mamkou a mojím priateľom. Zaobstarať obrázky som v ňom však nestihla, ale pevne verím, že sa mi to dokonca novembra podarí. Som zvedavá na vaše reakcie. :-) No a aby to nebolo len o mne, vytvorila som pre vás pár obrázkov, na ktorých môžete vidieť k čomu a s čím pončo nosiť. Dúfam, že vám budú peknou inšpiráciou a že si tak trošku so mnou nad nimi zaslintáte. :-)

        Naozaj pončo považujem za zaujímavý kúsok, ktorý sa dá rafinovane skombinovať s čímkoľvek. Najviac sa mi páči jeho elegantné využitie, ale výborne si ho viem predstaviť s obľúbenými džínsami a s teniskami na nohách. Určite v ňom bude každá žena pôsobiť nápadne, či ho zvolí k šatám, nohaviciam alebo k sukni. Aj keď nie je typickým prvkom nášho šatníka, môžete ho pokojne nosiť do zamestnania alebo cez víkendy na prechádzky a do prírody. Ak si však nebudete dávať pozor, môže vám pončo uškodiť. Dokáže pridať kilá navyše! Tomu sa šikovne vyhnete, ak si ho zvolíte v tmavých farbách alebo pozornosť od svojej neideálnej postavy upriamite na výrazný detail nachádzajúci sa práve na ňom. Ale zase na druhej strane netreba zabúdať, že tento odev dokáže tiež šikovne zakrývať nedostatky ako nevýrazný pás, či vaše väčšie bruško. V strehu sa treba mať aj v prípade, že nedisponujete dostatočnou výškou a oblečiete si ho príliš dlhé. Také vás dokáže opticky skrátiť, čo zásadne nie je vaším cieľom.

Tak čo, patríte k odvážnym a už ste si kúpili pončo? :-) Ak ešte nie a trúfate si naňho, pekné kúsky si môžete zaobstarať napríklad tu.

PS: Ktorý obrázok u vás vyhráva?How to wear poncho_Katharine-fashion is beautiful_Pončo_Čierne nohavice_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

How to wear poncho_Katharine-fashion is beautiful_Pončo_Sukňa_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

How to wear poncho_Katharine-fashion is beautiful_Pončo_Džínsy_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

Nájdete ma na Keida on Polyvore

Fashion is beautiful

Menovky: ,