NEBOJTE SA VÝRAZNÝCH SUKNÍ


NEBOJTE SA VÝRAZNÝCH SUKNÍ_Katharine-fashion is beautiful_Black&White_Sukňa_Katarína Jakubčová_Fashion blogger          Už máte pripravený šatník na jeseň? Hovoríte, že ešte nie celkom? Tak to ma teší, pretože by som vám rada ukázala ako môžete v chladnejších dňoch zažiariť. Aj keď viem, že dievčatá a ženy sa v našich končinách veľmi rady vyhýbajú farbám, pevne dúfam, že vás mojimi inšpiráciami určite presvedčím. Dnes sa predmetom môjho záujmu stali, nie hocijaké, ale práve výrazné sukne. V tomto prípade nejde ani o ich tvar a ani o ich dĺžku, ale najmä o neprehliadnuteľnosť a nápaditosť, akými sú tieto sukne vybavené! 

         Nemusíte sa hneď obávať farebných a vzorovaných sukní a ani kývať rukou nad týmto článkom, ale začnite uvažovať aspoň nad jednou, ktorou by ste si mohli obohatiť váš tmavý šatník. Neberte ich ako svojho najväčšieho nepriateľa a nájdite si k ním tú správnu cestu! Ak si nie ste isté v kombinovaní vzorov a farieb, tak k vašej sukni použite jednofarebný top, rolák alebo sveter. To isté rovnako platí aj pokiaľ ide o doplnky. Ak si už predsa trúfate na niečo farebné, tak nech vaša vrchná časť vychádza z farieb na sukni. A ak máte vysoko vyvinutý cit pre kombinovanie vzorov, tak pokojne mixujte a čarujte. :-)

Teraz k jednotlivým obrázkom:


NEBOJTE SA VÝRAZNÝCH SUKNÍ_Katharine-fashion is beautiful_Sukňa_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

          Na tomto obrázku je sukňa klasicky do tvaru "A" a v dĺžke po kolená. Vzor je dosť pestrý a to vďaka oranžovej, olivovej, bielej, svetlomodrej a kráľovskej modrej. Ja som k sukni použila oranžový rolák, ktorý farebne ladí s oranžovou na sukni. Keďže už na vás použitie tohto roláka môže byť prisilná káva, odporúčam použiť čierny top. Ten, v spojení s čiernym podkladom na sukni, môže pôsobiť pomaly ako šaty. Čiernou vrchnou časťou necháte ešte viac vyniknúť farebnú ženskú tvár, ktorá zdobí túto sukňu. A inak kam v tomto outfite? Takto nastajlovaná by som sa prechádzala parkom posiatom opadaným lístím.


NEBOJTE SA VÝRAZNÝCH SUKNÍ_Katharine-fashion is beautiful_Sukňa_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

          Tak táto kombinácia je pre mňa božská. Sukňa je z hodvábneho saténu, a aj keď je vzorovaná, jemnými pastelovými farbami je však decentná a získa si srdce nejednej ženy túžiacej po luxuse. Puzdrovú sukňu vďaka honosnému materiálu je vhodné použiť na nejakú slávnostnú príležitosť. Ja by som takto vyparádená šla do divadla alebo možno na nejakú vernisáž. Pri voľbe tej správnej blúzky som opäť vychádzala z farieb sukne. S bordovou ide o podmanivý kontrast, ktorý si vás určite získa. Alebo sa mýlim? V spojení s ružovým kabátom a vhodnými doplnkami je to v skutku harmonický a pre mňa vydarený outfit.


NEBOJTE SA VÝRAZNÝCH SUKNÍ_Katharine-fashion is beautiful_Sukňa_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

          Šli by ste takto oblečené do práce? Ja určite áno! Plisovaná sukňa midi dĺžky ma osobne dostala svojou zelenou farbou. K nej som mohla siahnuť po klasickej bielej košeli alebo čiernom pulóvri, čo by dozaista pôsobilo taktiež štýlovo. Ale toto by pravdepodobne od vás očakával každý. Preto som sa rozhodla k sukni použiť sivú blúzku. Ako všetci dobre viete, sivá patrí medzi farby akceptovateľné na pracovisku. Odlíši vás od ostatných kolegov a hoci si dáte sivú blúzku, naisto nebudete považované za šedé myšky. K tomu vám dopomôže práve zelená plisovaná sukňa.


NEBOJTE SA VÝRAZNÝCH SUKNÍ_Katharine-fashion is beautiful_Bdkovaná sukňa_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

          Bodky nesmú chýbať ani v jeseni. Nemusí ísť o tradičné farby zodpovedajúce tomuto obdobiu ako sú olivová, oranžová, bordová, ale skúsiť môžete aj napríklad pastelovú žltú a svetlomodrú. Stačí, ak bude vaša sukňa z hrubšieho materiálu a vy budete ochotné vykročiť s bodkami aj do zlého počasia. Dovolené sú bodky akejkoľvek veľkosti. 


NEBOJTE SA VÝRAZNÝCH SUKNÍ_Katharine-fashion is beautiful_Kvetovaná sukňa_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

          Mix vzorov (kvety a bodky) a farieb môžu oživiť inak všeobecne pochmúrnu jeseň. Outfit vďaka tejto sukni spestrí vaše sychravé dni. Dokonca, musíte uznať, že toto vám aj dokáže zlepšiť náladu. Túto skladanú sukňu bude vidieť aj na sto kilometrov a každý sa už nebude vedieť dočkať, kedy okúsi vašu láskavú prítomnosť. Rozdávajte svojou novou sukňou úsmev všade naokolo. A vedzte, takto oblečené sa stanete inšpiráciou pre nejednu osobu! 


NEBOJTE SA VÝRAZNÝCH SUKNÍ_Katharine-fashion is beautiful_Asymetrická sukňa_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

          Táto sukňa vás zaujme možno viac, a to vďaka tmavším farbám, na ktoré ste v chladných mesiacoch zvyknuté. Mňa si podmanila svojou asymetriou. Jedna strana dlhšia a plisovaná, tá druhá kratšia a plná geometrických tvarov. Aké rafinované, že? Tu som veľmi neexperimentovala, držala som sa farieb sukne, aj keď som trošku uletela na tope, ktorý je svojimi lupienkami, možno pre niektoré z vás, výstredný. Ale to by som nebola ja! 


NEBOJTE SA VÝRAZNÝCH SUKNÍ_Katharine-fashion is beautiful_Vzorovaná sukňa_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

         Tu nahliadnete na outfit, kde je sukňa o čosi dlhšia ako pri predchádzajúcich obrázkoch. Takáto dĺžka je ideálna pre ženy, ktoré nemajú príliš ideálne nohy alebo ich nohy trpia nejakým nedostatkom. Áno, volia ju aj ženy, ktoré sú zimomravé, čo môj prípad našťastie nie je. Ja mám rada akúkoľvek dĺžku sukne a snažím sa v tomto smere viesť aj môj šatník. Hoci sukňa priťahuje pozornosť publika, svojou maxi dĺžkou zakryje aj to, čo má. Vzhľadom na to, že siaha po členky, viac vynikne na nej vzor.  


NEBOJTE SA VÝRAZNÝCH SUKNÍ_Katharine-fashion is beautiful_Pruhovaná sukňa_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

          Ak niekto tvrdí, že bordová sa s oranžovou nemajú v láske, tak ho vyvediem z omylu. O opaku presviedča práve sukňa z obrázka. Trendom naďalej ostávajú pásiky, tak sa teda pýtam, prečo nenosiť takýmto vzorom obdarenú sukňu aj na jeseň? Pokojne môžete takto oblečené vyraziť aj do práce.


NEBOJTE SA VÝRAZNÝCH SUKNÍ_Katharine-fashion is beautiful_Zlatá sukňa_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

         Keď som túto sukňu uvidela prvýkrát, lapala som po dychu. Áno, zlatú milujem a ak by som takúto podobnú látku našla v obchode s metrovým textilom, hneď ju chcem a aj mám. Takto nahodená by som si zašla aj na otvorenie galérie alebo na večeru do vychýrenej reštaurácie. Keďže zlatá sukňa je sama o sebe dosť výrazným prvkom, stavila som ďalej na klasickú čiernu. Sukňa je skvost a nemohla som ju len tak schovať pod kabát. Preto som volila taký strih kabátu, ktorú nenápadne ukazuje, kto je tu za "kráľovnú večierka". V závere som si nemohla nechať ujsť bordové doplnky v podobe bordovej kabelky a bordových lodičiek. Honosnosť outfitu podčiarkla aj lakovaná koža, z ktorej sú doplnky vyrobené. 


NEBOJTE SA VÝRAZNÝCH SUKNÍ_Katharine-fashion is beautiful_Bodkovaná sukňa_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

Myslím si, že za zmienku stojí ešte aj táto bodkovaná sukňa.


NEBOJTE SA VÝRAZNÝCH SUKNÍ_Katharine-fashion is beautiful_Štvorce_Sukňa_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

          A tu len môžem skonštatovať, že žijeme len raz, tak prečo si nedopriať výraznú a žiarivú sukňu tých najdivokejších a najbláznivejších vzorov a farieb aj na jeseň?

Dúfam, že sa vám moja tvorba obrázkov páčila a inšpirovala vás. Ak sa vám celkovo páčil môj článok, budem veľmi rada, ak ho podporíte aj na mojej FB stránke tu

Mám vás rada!
Vaša Katharine :-)


Fashion is beautiful

Menovky: