DESATORO LODIČIEK, KTORÉ MUSÍTE MAŤ


DESATORO LODIČIEK, KTORÉ MUSÍTE MAŤ_Katharine-fashion is beautiful_Lodičky_Katarína Jakubčová_Fashion blogger         Je pravda, že lodičky zostávajú zatiaľ odložené v skriniach a ich čas tento rok ešte len príde. Výnimkou sú niektoré z vás, ktoré sa do nich prezúvate iba vtedy, keď ste v práci, prípadne ak ste blogerky a fotíte sa v nich aj keď sú vonku dva stupne pod nulou. Prednosť dávate momentálne čižmám, hoci v obchodoch s obuvou sa už postupne stretávate s jarnou obuvou. Táto lákavá ponuka vás núti zamýšľať sa nad topánkami, ktoré by mali byť vašou jarnou topánkovou výbavou. A ktovie, možno už aj máte nakúpené a doma ste si odložili krabicu s novými lodičkami.  

         Lodičky milujete takmer všetky ženy. S nimi je outfit vždy o čosi krajší a štýlovejší. S lodičkami ste za elegantné ženy v šatách, v sukni alebo v nohaviciach v kombinácii s blúzkou alebo šik v úzkych džínsoch s trendovým hrubým vlneným rolákom. Vďaka lodičkám si dokážete predĺžiť siluetu a práve ony dokážu zoštíhliť vaše nohy. Sú ženy, ktoré si bez tejto obuvi nevedia predstaviť čo i len jeden deň. Baleríny sú pre ne cudzie, o teniskách nehovoriac. U niektorých je dôvod jasný, sú nižšie a pomocou podpätkov si dokážu nahnať niekoľko centimetrov navyše. Pre ďalšie je dôvod prostý - chcú sa jednoducho cítiť žensky a príťažlivo. Lodičky sú plné rôznych dizajnov, sú farebné alebo aj so zaujímavými vzormi. Veľmi často dokážu svojím vzhľadom pritiahnuť vašu pozornosť, ktorá je v prípade vášho záujmu nekontrolovateľná. Nohy v nich vyzerajú sexy a zvodne, pričom nezabúdajte, že musia byť čisté a neokopané. Nie je nič horšie, ak si žena kúpi lodičky a myslí si, že ich "IBA" nosením si zabezpečí perfektný dojem. Stáva sa potom, že lodičky boli naposledy krásne a pôvabné iba v deň kúpy a to je veľká chyba. Preto sa o svoje topánky treba aj starať, inak to pokazí celý váš outfit a samozrejme imidž. Dobre to poznáte, aj lodičky podliehajú módnym trendom, raz je predok okrúhly, inokedy zase hranatý alebo aktuálny špicatý, prípadne sa mení vzhľad samotného podpätku - raz je tenký/hrubý, druhýkrát vysoký/nízky.

         Hoci sa lodičky ženám páčia, má tento predmet ich ošialu aj svoju negatívnu stránku, a to, že mnohokrát kvôli nim obetujú zdravie svojich nôh. Vedia riadne potrápiť, ale pre krásu sa trpí a viacerým ženám je fuk, hlavne nech sú vysoké a pôsobia v nich štíhlo. Prekvapujúce je, že značná časť z nich uprednostní tie najvyššie podpätky, pričom sa nedržia ideálnej výšky, ktorá je 7 cm.

A teraz sa pozrite na desatoro lodičiek, ktoré musíte zaručene mať: 

1. Čierne lodičky - áno, ide o "must-have" módny doplnok, ktorý musí naozaj byť. Neexistuje žiadne ospravedlnenie pre ich deficit. Jedny perfektne padnúce lodičky v čiernej musí mať každá správna žena. Sú ideálne do práce, do mesta, na párty. Sú kombinovateľné s hocičím. Ich výhodou je, že vďaka čiernej nie je na nich vidieť blato (ŽARTUJEM!!!).


DESATORO LODIČIEK, KTORÉ MUSÍTE MAŤ_Katharine-fashion is beautiful_Lodičky_Katarína Jakubčová_Fashion blogger2. Zlaté lodičky - vedeli ste, že zlatá teraz letí? Ak nie, tak už ste si toho vedomé a je čas konečne si jedny kúpiť. Verte, či nie, tie sa hodia tiež ku každej jednej farbe. Zlaté lodičky už môžete nosiť aj počas celého dňa, nie výsostne len na plesy a iné výnimočné udalosti.


DESATORO LODIČIEK, KTORÉ MUSÍTE MAŤ_Katharine-fashion is beautiful_Lodičky_Katarína Jakubčová_Fashion blogger3. Strieborné lodičky - ak ste extra riadnou odporkyňou zlatej, tak bude vo vašom prípade ideálnou voľbou strieborná obuv. A aj o strieborných lodičkách platí to isté ako o zlatých, takže ich noste kedykoľvek a kdekoľvek.


DESATORO LODIČIEK, KTORÉ MUSÍTE MAŤ_Katharine-fashion is beautiful_Lodičky_Katarína Jakubčová_Fashion blogger4. Telové lodičky (nude) - sú po čiernych ďalšie, ktoré by ste mali mať. Krásne im to ladí s vašimi nohami, a preto je nadmieru zrejmé, že nimi nikdy nič nepokazíte. Iba, ak by ste ich mali riadne okopané, prípadne špinavé, vtedy je to riadne faux pa (ale to platí pri všetkých typoch!).


DESATORO LODIČIEK, KTORÉ MUSÍTE MAŤ_Katharine-fashion is beautiful_Lodičky_Katarína Jakubčová_Fashion blogger5. Lodičky so zvieracím motívom - v každej z vás drieme akési zvieratko, či už to bude nejaká šelmička alebo prekvapivo zebra, lodičky so zvieracím motívom by ste mali u seba doma zaručene nájsť. Je to doplnok, ktorý dodá vášmu outfitu šmrnc. Ako ich nosiť si pozrite tu.


DESATORO LODIČIEK, KTORÉ MUSÍTE MAŤ_Katharine-fashion is beautiful_Lodičky_Katarína Jakubčová_Fashion blogger6. Lodičky s kvetovaným motívom (floral) - kvety nielen na šatách a na blúzkach, ale aj na vašich lodičkách! Kvety na topánkach nie sú určené len čisto pre romanticky založené ženy, ale pre každú ženu, ktorá sa chce páčiť a ktorá vie, že móda je hra, a preto skúša a kombinuje rôzne štýly. 

DESATORO LODIČIEK, KTORÉ MUSÍTE MAŤ_Katharine-fashion is beautiful_Lodičky_Katarína Jakubčová_Fashion blogger7. Červené lodičky - sú zvodné a pre mužov veľmi príťažlivé. Hodia sa pre tie, ktoré sú pravidelne zamilované a svoju lásku prezentujú práve červenou, ale aj k temperamentným ženám, ktoré svoju vášeň dávajú najavo neustále. Hriešne dobrá je kombinácia s čiernou, ale na zahodenie nie je ani monochromatický vzhľad outfitu. 


DESATORO LODIČIEK, KTORÉ MUSÍTE MAŤ_Katharine-fashion is beautiful_Lodičky_Katarína Jakubčová_Fashion blogger8. Modré lodičky - dovolím si tvrdiť, že dokážu byť tiež univerzálne, najmä tie tmavomodré. Sú obdobou čiernej a tiež ich môžete nosiť s hocičím. Modrá je pre tie, ktoré už omrzeli klasické čierne lodičky. A ozaj, čo by ste povedali na denimové?


DESATORO LODIČIEK, KTORÉ MUSÍTE MAŤ_Katharine-fashion is beautiful_Lodičky_Katarína Jakubčová_Fashion blogger9. Koňakové lodičky - patria k jedným z najobľúbenejších a ženy ich nosia často. Tiež sú ľahko použiteľné k rôznym oblečeniam. Na nohách pôsobia teplo, príjemne a dovolím si povedať, že žena, ktorá ich nosí a hlavne vie nosiť, pôsobí na vyššej úrovni.


DESATORO LODIČIEK, KTORÉ MUSÍTE MAŤ_Katharine-fashion is beautiful_Lodičky_Katarína Jakubčová_Fashion blogger10. Pruhované lodičky - pásiky tu boli vždy, sú a budú a bodka. :-)


DESATORO LODIČIEK, KTORÉ MUSÍTE MAŤ_Katharine-fashion is beautiful_Lodičky_Katarína Jakubčová_Fashion blogger


Tak ako, koľko bodov spĺňate? 

Ich charakteristika: Dámske topánky s hlboko vystrihnutým zvrškom a so stredne vysokým až vysokým podpätkom. Ide o typickú súčasť formálneho odevu.

Vedeli ste?
Za najvyššie tenké podpätky s výškou 12 až 15 cm vďačíte týmto fenomenálnym tvorcom - Christian Louboutin, Manolo Blahnik, Jimmy Choo a Pierre Hardy.

A tu ešte pár inšpirácií:


DESATORO LODIČIEK, KTORÉ MUSÍTE MAŤ_Katharine-fashion is beautiful_Lodičky_Katarína Jakubčová_Fashion blogger

DESATORO LODIČIEK, KTORÉ MUSÍTE MAŤ_Katharine-fashion is beautiful_Lodičky_Katarína Jakubčová_Fashion blogger


Fashion is beautiful

Menovky: